Výroba elektriny
 

Významným prelomom v činnosti spoločnosti bola realizácia energetického projektu na prevádzku dvoch kogeneračných jednotiek o výkone 2,7 a 2,0 MW na kombinovanú výrobu tepla a elektrickej energie. Projekt vznikol za podpory EÚ prostredníctvom príspevku z programu Phare a do prevádzky bol uvedený dňa 19.12.2002.

Z hľadiska technicko – ekonomického predstavuje kombinovaná výroba tepla a elektrickej energie ( kogenerácia ) technický pokrok vo využití primárnych zdrojov energie, ktorá je jednou z najefektívnejších spôsobov a z hľadiska budúcnosti aj jednou z najperspektívnejších. Pri použití kombinovanej výroby tepla a elektrickej energie v porovnaní s oddelenou výrobou tepla v teplárni a elektrickej energie v uholnej elektrární dochádza k šetreniu paliva až o 37 % . Preto aj vyspelé štáty v Európskej únií a samotná Európska únia dáva do popredia inštaláciu tejto technológie a má svoje popredné miesto v energetickej politike jednotlivých štátov EÚ.

Kombinovaná výroba elektriny a tepla predstavuje:

  • súčasnú výrobu elektriny a tepla s maximálnou účinnosťou
  • minimálnu dobu nábehu výroby elektriny a tepla
  • výrobu elektriny a a tepla s dosiahnutím minimálnych emisných limitov pri ochrane životného prostredia
  • nižšiu cenu elektrickej energie oproti nakupovanej, ktorej časť je použitá pre vlastnú spotrebu centrálneho tepelného zdroja a zvyšujúca časť je odpredaná do elektrizačnej siete Západoslovenskej energetiky

Kogenerácia  Kogenerácia

Výnimočnosť tohto projektu dokazuje aj ocenenie, ktoré sa nám dostalo na medzinárodnom veľtrhu CONECO - RACIOENERGIA – CLIMATHERM 2005, kde bol projekt ocenený druhým miestom v súťaži „Najlepší projekt energetiky 2005“.


 
 
  Tieto stránky používajú súbory cookies. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať. Viac informácií
 © 2010 - 2018 Bytkomfort, s.r.o. Nové Zámky, Všetky práva vyhradené    Aktualizácia: 24.11.2020
 
    JMK media & productions, s.r.o.